Agility Klub KK Excel Trenčín
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

o psikoch s PP/bez PP

+2
Monika & Parsonky
martina
6 posters

Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre martina Po marec 29, 2010 10:43 am

ahojte baby,
tak nám to s Bibi v nedeľu nevyšlo. Táák som sa tešila, všetko som si prichystala, dokonca som kdesi vyhrabala aj ladvinku na odmeny....včera k nám prišla malá Ebby a naša Bibina nie a nie pochopiť, že to je nový rodinný prírastok. Vrčala na ňu peknú chvíľu. Tak som musela ostať pekne sedieť doma celú nedeľu, vzala som Bibi do domu /inak som ju aj okupkala, aby ste ju videli pekne čistú - čo je na ňu výkon, lebo kde blato, tam Bibi/ a učili sme ich spolu pekne vychádzať. Tak nejak po obede sa začali spolu hrať, ale aj tak mám dojem, že sa Bibi bojí, že tá malá je teraz náhrada za ňu. Bibina je komplikvaná, lebo bola bitá. Trochu sa psov bojí...takže to chce čas.
Myslela som na vás, ako vám je na cvičisku a ako tak vidím, Bibi čaká asi ešte veľa práce. Zatiaľ ahojte,,,ja skúsim ísť na to pripájanie fotiek.Martina
martina
martina

Počet príspevkov : 6
Registration date : 25.03.2010

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre martina Po marec 29, 2010 10:50 am

martina
martina

Počet príspevkov : 6
Registration date : 25.03.2010

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre martina Po marec 29, 2010 10:51 am

Juchúúú,, podarilo sa vložiť!
Tak budete mať trochu predstavu o tých dvoch divoškách..Tá väčšia je Bibi,,a ten prcek, čo pred ňou uteká, je Ebby.
martina
martina

Počet príspevkov : 6
Registration date : 25.03.2010

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky Po marec 29, 2010 1:56 pm

Maťa vyzerajú veľmi pekne. Z akých choviek ich máš? My by sme tiež chceli druhú, ale zatiaľ sa nevieme rozhodnúť odkiaľ.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre monatko Po marec 29, 2010 3:17 pm

Ahoj,
Bibi sme kupili od takej pani pri Nitre /kúpil si ju partner/, nebola som tam, ale radšej sa už ani nezaujmam, lebo Bibi prisla v hroznom stave. Vobec neodporucam kupovat stenata od pani alebo pana Lastovkovych, pretoze Bibi prisla nezaockovana! vobec,,,prisla ustrachana, bala sa kazdeho a mesiac mi trvalo, kym ako tak zacala verit nasej rodine. Museli tie stence bit, na com som sa zhodla s veterinarkou....ani nekomentujem. Ebby je z chovatelskej stanice Cerny faun, kukni: maju aj bandogov. Ebby nie je s PP, ani Bibi, o to nam ani nejak neslo, skor sme chceli psikov pre radost, nez pre vystavy a podobne. Ja som az potom zistila, co je to za divociakov malych nevybijatelnych bateriek...non stop v akcii..

monatko
Anonymný


Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky Po marec 29, 2010 4:03 pm

Je z chovateľskej stanice Čierny faun a nemá PP? Tomu nerozumiem, oni majú krásnych parsonov, veľmi dobre poznám.
Ja som natrafila na nádherné šteniatka PRT, ale majú len jedného krycieho psa a ten im kryje tuším dve bo tri feny, v podstate vždy, keď je to možné. To sa mi veru moc nepozdáva. Aj teraz mali tri fenky, dve boli ozaj krásne, už predané, ostala im ešte jedna, ale tá sa mi zdá hrozne malá. A ešte asi pred týždňom sa im narodili ďalšie, zasa ten istý krycí pes a fena, krátkosrstá, hladká - to sa mi nepáči.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre monatko Po marec 29, 2010 5:00 pm

Monatko,,vidis, ja som ale trdlo. Ebbyna maminka sa vola for pleasure Cerny faun /alias Frixie/, ale stanica mi skôr pripadá ako výcvikové centrum, majú web: dogcentrum.wbs.cz,,,tam sekcia frixie. Vidis, tak rychlo som ti odpisala, ze som to cele domylila /to vies, rychlovka v praci/ Takze nie stanica Cerny faun, ale maminka. Tiez som pred kupou Ebby kukala stanicu cierneho fauna v cechach, tak preto sa mi to pomýlilo. Ebby je z Litomeric, od p. Jany Demjanicovej, pozri ten web. Ebby ma oboch rodicoch s PP, ale vraj ten otec nema este vsetky vystavne znamky ci co a preto steniatka nie su s PP. Maju tam este jednu parsonku, Cassie, ta mala steniatka s PP.
Tak takto...hned, ako si mi napisala, ze sa Ti to nezda, tak som sa kukla, co som napisala a eeeeej,,,tapla som si pekne po cele..Teeda, sa teraz cervenam... Embarassed Embarassed

monatko
Anonymný


Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Po marec 29, 2010 9:23 pm

Bibi prisla v hroznom stave.
preto je dobre kupovat s PP - nepodporuje sa taketo mnozenie, kt. vysledkom su zanedbane psy...PP nie je len o vystavach a podobne...
(a sorry, ale nemohla som si to odpustit)
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky Po marec 29, 2010 9:34 pm

Nelly tiež nemá PP a bolo o ňu perfektne postarané. Dostali sme granule na celý mesiac, plus ešte konzervu k tomu. Bola pekná, čistá, bez akýchkoľvek problémov, komplet zaočkovaná.
Ani PP neznamená, že pes bude v super stave. Tu ide len o ľudí. Je jasné, že keď PP majú, tak aj niečo stoja, ale PP určite nezaručujú aj to, že pes bude v super stave. V dnešnej dobe sa už nedá spoliehať na nič.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Po marec 29, 2010 9:50 pm

V dnešnej dobe sa už nedá spoliehať na nič.
to hej
ja som celkovo proti bPP - teda nie proti psom bPP, ale proti predaju bPP (a s tym suvisi aj kupa - keby nebol dopyt nebola by ani ponuka), dnes mamina hovorila ze jej kamaratke zazvonil ktosi pri dverach ze im zostalo jedno stena - bPP, a ze s nim nemaju co spravit, tak ta jej kamaratka si ho zobrala, ale nebuduce budu mat dalsie stenata, neminu sa, tak ich hodia do utulku...psa s PP chovatel do utulku neda...a pri bPP nemas ziadnu zaruku, ze stena bude ozaj taka rasa, aku si si kupovala
toto su hlavne dovody preco som proti tomu, ale je toho viac
dnes je ale uz tolko psov, ze aj sPP by sa malo trosku korigovat
bolo by to na dlhe rozpravanie a odbocili sme (teda vlastne ja) od temy, tak to nechajme Wink
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky Po marec 29, 2010 11:05 pm

Inak Maťa Frodo Černý faun, to je môj hrdina. To je pes, od kt. by som chcela šteňa. Teraz bude mať mladé.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Katka a Sissi Po marec 29, 2010 11:38 pm

ale PP určite nezaručujú aj to, že pes bude v super stave.

ale ak nebude, mozes sa na to stazovat v klube a ti uz na to maju paky...kdezto u mnozitela sa spravodlivosti nikdy nedovolas....
Katka a Sissi
Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629
Age : 29
Location : Trencin, Sihot - 0907 140 210
Registration date : 10.11.2008

http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre monatko Ut marec 30, 2010 8:19 am

Monatko,
ja tiez suhlasim s Tebou. Psikovia s PP este neznamenaju, ze budu z nich super psy, ak to clovek zacne robit len pre prachy. Napriklad Ebby mame po takej pani, co nam tiez vsetko zabalila: hracku, zradlo, obojok, pamlsky...viem, ze s nimi denne chodila na cvicisko, posielala mi denne fotky, psik je skutocne poriadny psik, aky ma byt, ucila ich spoznavat vsetko. Bibi na druhej strane je zdrava, len nedostala ziadnej vychovy, ani lasky, ani pozornosti, ale to sme nemohli vediet. Nasiel si ju partner a ked ju priviezol, zistili sme, co sa dialo.
A ano, nemam zaruku, ze budem krasnych parsonikov od nej, ale ja chovnu stanicu nemam zaujem zakladat, iba jednoducho dat vsetku moju lasku a starostlivost dvom psikom, ktore mame. Ukazat im, ze svet je krasny bez ohladu na to, ako vyzeraju a odkial su. A MUSIM podotknut, nech by to bol akykolvek pes - trebars aj oriesok, co by sa tulal alebo bol vyhodeny z auta alebo z utulku - chovala by som si ho rovnako ako akehokolvek ineho s "A4-kovym" rodokmenom sampionov. Psov mam rada ci s PP alebo bez PP.

monatko
Anonymný


Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Ut marec 30, 2010 5:39 pm

monatko: ja mam s PP, ale to este neznamena ze idem zakladat chovku - viem len, ze mam ozaj rasu aku som chcela, viem ze keby jej cosi bolo mam sa na koho stazovat (ako pisala katka), ked mas kupno-predajnu zmluvu tak by si mala mat istotu ze pes nema ziadnu chorobu atd. atd....to ze nechcem chovku a vystavy neznamena, ze budem podporovat mnozitelov...ty si mozno natrafila na cloveka, kt. sa o psov dobre stara, ale dalsich X-ludi take stastie mat nebude, a kedze mnozitelovi idu ksefty mnozi dalej, a zo steniatok su steniatka, z tych su dalsie steniatka, ale po chvili sa psy prestanu predavat a kde skoncia? v utulku
a mam aj bPP, dokonca je to krizenka, a mam ju rovnako rada ako PP-cku, takze to sem neplet, len nebudem podporovat nieco, co v podstate sama odsudzujem...je to nelogicke
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky Ut marec 30, 2010 9:30 pm

alica ja nechápem prečo tam stále píše mňa, ale tento príspevok nad tým tvojim, som ja nepísala - to písala Martina.

fakt nev. čo s tým je.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Terry a Bree Ut marec 30, 2010 10:03 pm

Baby, ja len tolko, ci uz ide o PP alebo bPP, VZDY zalezi na konkretnom cloveku, ktory dane steniatka odchova. Alica napriklad k tebe, aj ked chovatela odkial mas Orianu osobne nepoznam, nemozem z vlastnej skusenosti vediet, pocula som na neho dost nepekneho a aj ma sam kontaktoval ked na dogfore si precital ze chcem v buducnosti dalsie stena a ponukal, ale sposobom ako sa ponuka tovar, nie pes, vraj je isto lacnejsi ako konkurencia a urcite sa dohodneme a aby "posilnil" svoju poziciu, kydal na ludi z fora /prislo mi to mailom, bez akehokolvek mojho pricinenia /. Pritom sa ani najmenej nezaujimal do akych podmienok by stena slo, aky sme ludia... Z tohto hladiska bol pre mna daleko lepsi pan od ktoreho mame Terry, ten si panickov vyberal a daval pozor, aby nedal stena do zlych podmienok a stale sme v kontakte a zaujima sa. A to je Terry bPP! Prave preto pisem ze hlavne na ludoch zalezi. A ked je aj chovatel PP steniat "nesolidny", je schopny predat cokolvek. Kamoska takmer kupila v cechach nestandardne stena , bo ju chovatelka uistila ze standard splna /BOC ktora bola takmer biela/ a este k tomu za normalnu cenu a aj ked jej priamo povedala ze chce fenku na chov / neskuseneho cloveka lahko oklamu/ a tiez sa jednalo o PP stena. Len tym chcem povedat ze ani kupa PP psa nezaruci zdravie, alebo ze ozaj kupujes co chces. Rovnako ako bPP nemusi byt vzdy len to zle.

Tymto ale vobec nechcem znevazit vyznam PP chovu, aj ja si ho uvedomujem, sama som sa rozhodla ze moje dalsie stena bude s PP. Len zistujem ze mnozitelia sa najdu aj medzi PP chovatelmi /aj ked ich je nepomerne viac medzi bPP chovatelmi/ a to nie len u nas na Slovensku. Moj nazor ze viac ako na to ci ma stena PP, budem pozerat na to, od akych ludi je / k comu spickovy rodokmen, ked ho odchovaju uplne mimo kontakt s ludmi, ziadna socializacia, nie najlepsia strava... /.

A este prosim, neber to ze spominam FS ako utok voci tebe alebo Oriane a tak. Som to dala za priklad, kedze sme sa aj spolu o tom vypravali a celkovo aj obe vieme o jeho "povesti". Isto by som mohla spomenut aj kopu inych choviek.
Terry a Bree
Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Age : 41
Location : Nova Dubnica - Kolacin 0903461140
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre eva & monty St marec 31, 2010 1:39 pm

No k tej Vasej debate ja len tolko, ze ked si chcem kupit psa s PP a chcem do toho investovat tak si vyberiem taku chovatelsku stanicu o ktorej aj nieco viem a mam odsledovane ako sa chovatel venuje vyberu jedincov na ktorych chova, co sleduje tym vyberom. Ja napriklad stale sledujem chovatelku od ktorej by som v daaaalekej buducnosti chcela kokra. Viem ako dosledne sleduje vsetky vystavy, ake psy sa objavuju na vystavach, co si vsima, importy psov ktore sa objavia a je to hotova veda ked sa tomu venuje na odbornej urovni a nie je prioritou zisk. Za takeho psa sa urcite aj oplati priplatit. A ako pise Ala tak nie vzdy pes s papiermi znamena aj kvalitneho a zdraveho psa, bohuzial je to tak. Nie kazdy chovatel je dobry chovatel. Zvlast ostrazita by som bola keby som si chcela kupovat plemeno, ktore je momentalne "v mode " ako su bordery, PRT a pod. Lebo to vzdy plemnu strasne uskodi. Viem ako to bolo pred par rokmi u "zlatych anglickych kokrspanielov" . Evil or Very Mad A inac mam pocit, ze sa bavime v zlej teme Shocked .
eva & monty
eva & monty

Počet príspevkov : 528
Location : Trenčín-Juh, 0948 505523
Registration date : 12.11.2008

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG St marec 31, 2010 6:38 pm

monika: to nemalo byt tebe, sorry
Ala: viem aku ma Kotulas povest, ale ja som si s nim pisala pred par tyzdnami a bol uplne normalny...a vsetky tie veci o nom pisu stale ti isti (cca 4) ludia z fora (kt. ho mozno ani nestretli, len si nanho zasadli), takze...aj ked je pravda ze nepoznam ho moc, takze ho nejdem obhajovat ale ani ohovarat...
orianu nemam priamo od neho, a pan od kt. ju mam tiez vyberal riadne dlho komu ju da - ved preto isla z domu az tak neskoro, hovoril mi, aj Katka co ma olympiu co je s nim rodina, ze odmietol dost vela ludi, lebo sa mu nepozdavali
urcite je lepsi pes bPP a zo super podmienok ako s PP a bude to troska, ale voci "chovu" bPP som hlavne kvoli tomu mnozeniu - ostanu im stenata tak poletia do utulku...
teraz som v casopise videla pekny inzerat - PREDAM NAJINTELIGENTNEJSIE PLEMENO SVETA - prva veta...tam by som psa nekupila...ktosi uvidi inzerat, povie si preco nemat najintelig. psa, poleti si kupit borderu a za par mesiacov im preraste cez hlavu...a vtedy podla mna ani s chovatelmi nieco nie je v poriadku...tiez ide asi len o peniaze
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky St marec 31, 2010 6:55 pm

Ja osobne som tiež neni za to, aby boli, fungovali a boli podporovaní množitelia. Bohužiaľ vec sa má tak, že veľa ľudí a videla som ich teda ozaj, že dosť majú JRT, PRT (takých si ja všímam, keďže také plemeno mám aj ja) a nerobia s tým psom, že nič, tak načo bude mať PP. To sme si aj my na začiatku hovorili, že načo psa s PP, keď ho nechcem vystavovať. Ono podľa mňa, keď už niekto šteniatka bez PP má a chce ich predať, tak nie za tie horibilné sumy, čo za to pýtajú. Podľa mňa 100 eur za bezPP, tak dovi-dopo, ani zaočkované sú väčšinou komplet neni a ako tu Ala spomínala, že Terry za 4000sk, no to, kde sme? Toto je podľa môjho vyslovene chceme na tom zarobiť.
Zasa na druhej strane, aj veľa ľudí, čo má chovné stanice hrdo a nahlas vraví o tom, že ich pekne vie uživiť to, že majú dva, trikrát do roka šteniatka. Ako som tu spomínala tú chovku s PRT a ešte majú kopec iných psov. Jeden krycí pes, tri feny a šteniatka v jednom kuse. Ja už by som z princípu od takéhoto chovateľa, psa nechcela. Jednoducho je mi to proti srsti.
Aj tak si každý bude robiť len podľa seba. Koľkokrát už bola aj na DF debata o tom, že má jorkšíra (sa mi zdá) a ona chce, aby mala šteniatka, čo vy na to? Ktosi napíše, že je to množitel a dotyčný, dotyčná hneď napajedený. Tak na čo chce od niekoho radu, keď neznesie kritiku?
Ja by som od Nelly šteniatka nechcela a ani mať nebudem. Už som počula také dristy, keď si mysleli, že má PP a chceli od nej štence. Keď zistili, že nemá, tak veď nech si psi aspoň užijú. A ja by som potom s tými šteniatkami ako čo spravila? To už nikoho neserie.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Katka a Sissi St marec 31, 2010 7:12 pm

Hlavne by sa zislo uvedomit si, ze zvierata sa paria len za cielom mladat, nie aby si uzili. To je to poludstovanie zvierat, tj pozeranie sa na zviera ako na cloveka. V niektorych veciach sa to proste neda.
Katka a Sissi
Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629
Age : 29
Location : Trencin, Sihot - 0907 140 210
Registration date : 10.11.2008

http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Monika & Parsonky St marec 31, 2010 8:39 pm

Katka a Sissi napísal:Hlavne by sa zislo uvedomit si, ze zvierata sa paria len za cielom mladat, nie aby si uzili. To je to poludstovanie zvierat, tj pozeranie sa na zviera ako na cloveka. V niektorych veciach sa to proste neda.

Katka len škoda, že väčšina ľudí si myslí, že veď chudáčisko nech si užije, on ešte žiadnu nemal. Som známeho stretla, keď sa Nelly hárala a toto mi zadrel. No mala som dosť.
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Št apríl 01, 2010 12:07 pm

Monatko:
teraz si to presne vystihla
naj. su ozaj ti ludia, co maju bPP (alebo aj s PP ale neuchovnenych) a jednodcuho chcu stence a hotovo Evil or Very Mad
minule som videla inzerat ma bordery - stence bPP - cena 200eur! oriana stala 300...a uz keby mi islo LEN o cenu, tak si radsej kupim s PP ako bPP ked stoja rovnako
(este raz sa vratim k Fatranom - sa mi nepacilo na DF ze jedna baba sa tam pytala na vseliake blbosti ohladom psov - som nechapala ze to nevie, kedze ma doma 2 psy, no a chce si kupit za rok koliu dlhosrstu...a za nejaky cas napisala ina baba do temy o koliach ze chce steniatko kolie a nech jej poradia chovku...no a ta prva jej hned odpisala, ze sa v tom nevyzna, ale nech si neberie psa z FS...ako nech sa na mna nehneva, ale o FS nevie ani prd, len cosi niekde pocula/citala, tak bude na nich kydat? to mi az sanka padla na zem...ta baba co sa pytala chovku jej odpisala ze uz jej pisala ina uzivatelka sukromnu spravu o tom, ze si nema brat z FS - katka a monika asi pozanaju - windy, ale viem ze ona sa v borderach vyzna a aj v chovkach, tak prosim, ale hento?)
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Katka a Sissi Št apríl 01, 2010 12:32 pm

Alic, nechcem to riesit, ale nech kedykolvek kliknem na stranku Fatranskeho sna, VZDY svieti NEW pri steniatkach. VZDY! To uz o nieocm hovori tiez...
Katka a Sissi
Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629
Age : 29
Location : Trencin, Sihot - 0907 140 210
Registration date : 10.11.2008

http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Št apríl 01, 2010 1:08 pm

Katka: v pohode
tato fenka caka teraz steniatka prvykrat... - myslim bordery
inak aj ja som si pozerala minule vrhy - stale sa striedali tie iste 2-3 fenky...ani mne sa to nepaci...ale ako som pisala - oriana neni od kotulasa, takze vycitky svedomia mat urcite nebudem (aj keby som zistila ze kotulas je este horsi ako sa o nom hovori)
ale nech nanho nekyda niekto, kt. ani poriadne nevie, ze nejaky kotulas vobec existuje
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Terry a Bree Št apríl 01, 2010 2:35 pm

Alic a odkial mas ty Orianu? Nie priamo od Kotulasa? To som nevedela. /Teda aj nasi pribuzni teraz idu uchovnit a nakryt fenku, selticku a tiez steniatka budu zapisane pod chovku odkial maju oni fenku, tak u vas to bolo ast tiez podobne?/

Monika, mozno som to uz spominala, aj mne sa stalo ze tu v dedine, kusok od nas maju psika, nieco spicovite, krizenec a je ciernobiely a tak trocha podobny Terry a majitelia vraj nech dam toho ich psika nahonit /doslovne!/ moju fenku, vraj oni si vezmu jedno stena, lebo by chceli po tom svojom psovi mat. Ked som sa ich opytala, ze ved moze aj 10 steniat mat, co s nimi urobim, povedali ze ved ich mozem utopit, nie? Teda pokial ich nechcem... Ked som im povedala ze kryzencov je predsa dost, na to uz nijak nereagovali, len sa tvarili, ze asi som uplne mimo, ked nad tym nejak uvazujem a este k tomu branim, aby suka mala stenata.

K tej cene... Ked som kupovala Terry, PP BOC vtedy sa cena pohybovala okolo 15 tis sk, tak vzhladom k tomu mi prisla cena relatyvne primerana. Teraz ked je boom BOCiek, cena bPP / ale aj PP/ klesa, bezne sa da kupit bPP za 50 e. Ale tak to je o tom, ze je to modne plemeno momentalne. A vzdy plemenu ako takemu skodi ked sa dostane do mody.

Ja sa necudujem ked je niekto napajedeny pre oznacenie mnozitel. Sama som si tym presla, som sa radila ci dat Terry nakryt a prve sa na mna zosypaly nadavky, urazky, osocovanie. Bolo to dost tvrde a myslim ze aj proti akymkolvek zasadam slusneho spravania sa medzi ludmi. Ked vsak sa k tomu slusne a citlivo snazilo par ludi vyjadrit, vysvetlili mi svoje argumenty, prebrali to so mnou z viacerych stran, kamaratsky, bolo to uplne o inom a aj som pochopila celu problematyku a tiez sa na vec pozeram uz uplne inak. Tak zas a znova, ked chcem niekoho presvedcit o nevhodnosti rozmnozovania bPP, zaklad je slusna komunikacia.
Terry a Bree
Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Age : 41
Location : Nova Dubnica - Kolacin 0903461140
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Terry a Bree Št apríl 01, 2010 2:42 pm

Jasne Alica, uz som pisala, ze Kotulasa nepoznam, preto som tu spomenula len ten mail co mne napisal. A tiez sa mi nepaci, ked niekto ohovara, pokial sam nema skusenost. Mozem povedat co sa mne nepaci, ale nie to co povedal niekto iny. Napr. ked sme teraz boli na vystave v TN, jeho pes sa mne vobec nepacil, ale hlavne tym ako sa tvaril, prislo mi ze ma z pana strach. To je konkretna vec, co som si ja vsimla, moj nazor a k tomu sa mozem vyjadrovat. Ale nie ze ten alebo ten povedal to alebo to, v tom mas pravdu.
Terry a Bree
Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Age : 41
Location : Nova Dubnica - Kolacin 0903461140
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre AlicaGGG Št apríl 01, 2010 3:11 pm

Ala: oriana ma sice obidvoch rodicov FS, ale je to ako pises - pan si zobral od kotulasa fenku, ale nechcela sa mu uchovnovat kvoli jednemu alebo 2 vrhom, tak to dal zapisat pod chovku odkial bol kryci pes - cize FS
mne sa tiez zdalo ze sa ho psy trosku boja, ale zasa ked vysli mimo kruhu boli psy celkom v pohode - teda aspon co som ja videla Wink
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

o psikoch s PP/bez PP Empty Re: o psikoch s PP/bez PP

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.