Agility Klub KK Excel Trenčín
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

+5
laugaritio.tn
eva & monty
Lenka
teepee
Tipsy
9 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 2:25 pm

Ahojte vsetci,
nedavno som dostala taky napad, ze pozvat na nase forum niekoho, kto sa dlhsie pohybuje okolo psikov v nejakom odveti a povypytovat sa ho priamo tu, tak aby si to mohol kazdy precitat. Vzhladom, ze ja som taka zvedava a vela sa pytam a niekedy sa aj vela dozvedam, bola by skoda sa o tieto informacie nepodelit a mozno aj niekoho z vas napadne dobra otazka.

Ako uz mnohi viete, v nasej svorke pribudla a moju psiu partnerku vystriedala, lebo Jasmin sa neda nahradit I love you ,stredna apricot pudlicka Helga de Soleile Teschiro domacky volana Dafne. Pochadza z CHS Teschiro prave od chovatelky Terezky. Koho zaujimaju info o Dafne http://www.teschiro.cz/files/helga.php

S Terezkou sme doteraz v kontakte a prave ona mi zodpoveda caste otazky rozneho druhu. Nakolko som si vsimla jej trpezlivosti a ochoty odpovedat, oslovila som pravej ju ako prvu. Kedze je tu pre nu tiez nieco nove, suhlasila, ze rada sa podeli o informacie a skusenosti, i ked tvrdila, ze odbornicka nie je, comu az tak neverim. Smile

Poprosim kazdeho, kto kladie otakzu, aby dal pred nu cislo, aby sa dalo lepsie v otazkach orientovat, nakolko kazda odpoved sa bude zacinat cislom otazky, popripade ak bude otazka podobna inej, bude odpoved odkazana na ine cislo. Kedze sme taketo nic este nepodnikli, uvidime ako nam to pojde. Verim, ze sa takto dozvieme prave to, co nas zaujima a mozno casom ak sa nam to zapaci oslovime aj dalsich ochotnych odpovedat.

Dakujem Terezke a dufam, ze aj pre nu bude tato diskusia zaujimava Smile

Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 2:28 pm

1. Vitam ta tu Terezka (mozeme ta takto oslovovat?) a poprosim ta, aby si sa kazdemu predstavila, len tak zbezne a hlavne nam napisala ako si sa dostala k psikom?

2. Preco prave pudliky? Preco take farby?

3. Od kedy si sa rozhodla pre CHS Teschiro?

4. Co vsetko obnasa mat CHS?

5. Co este okrem chovatelstva so psikmi robis?

(este info pre vsetkych: dohodli sme sa s Terezkou, aby sa nam lepsie komunikovalo, ze si vsetci budeme tykat)

Samozjreme Terezka ja ty sa mozes pytat.
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 6:59 pm

1. Vitam ta tu Terezka a poprosim ta, aby si sa kazdemu predstavila, len tak zbezne a hlavne nam napisala ako si sa dostala k psikom?

Ahoj Vám všem, jak jsme si asi přečetli, jmenuji se Terezie Valčíková, Terka, a jsem Teschiro chovatelkou. Řekla bych, že na mě není nic moc zajímavého, snad jen že mám ráda pejsky a rozhodla jsem se je chovat. Jen na okraj poruším dívčí zásadu, že věk na 20 se neříká, a prásknu na sebe, že je mi 27 let a jsem vdaná. Cool

Protože už jsem udělala ve svým životě spoustu věcí, nad kterými mi občas zůstává rozum stát, za některé se stydím a jiné bych raději zapomněla, rozhodla jsem se, že budu 100 % upřímná. Můžete si udělat obrázek sami, rozhodně nepatřím mezi ty dokonalé a bez chyb. Ale nestydím se za to. sunny

Pejsky jsme doma měli odjakživa. Ale ukázalo se, že jsem alergická na srst koní, měnící se srst u psů a koček. A na peří. A protože po odchodu do psího nebíčka posledního voříška, kterého jsme měli, nám bylo smutno, koupili jsme časopis Planeta zvířat a jali vybírat dalšího. Maminka si přála nějakého gaučového povaleče. A nějak nás učaroval inzerát Pudl velký (pro upřesnění, nikdo z nás netušil jak velký je pudl velký; v našich představách to byl spíš střeďák) a tak jsem měli naši první pudlici Coru Střbrnou z Vagaru (ačkoli je celá černá), Korynku.
Nikdo nás nevaroval před náročnou péčí o srst, ale s pomocí několika lidiček se nám ji nakonec podařilo zvládnout.

Párkrát jsme navštívili výstavu a řekli jsme si, že bysme to taky zkusili. Ale protože Korynka má bílou náprsenku, je tudíž z výstav a chovu čistokrevných pudlů vyřazena. Na výstavě nás učaroval hnědý pudl a taky tam byl inzerát na štěňátka středního hnědého pudla. A přibyl domů Nataniel Brown Sakké, Nácíček. Jenže Nácíčkovi nevyrostly všechny zuby. Protože nebyl můj (v té době mi mohlo být tak 13 - 14 let), maminka ho prodala.
Paní, která Nácíčka stříhala, nám mezi tím domluvila štěňátko od jiné chovatelky, ale na to jsme si museli počkat. A čekali jsem kolem jednoho roku. Mezi tím nás se šarmem sobě vlastním oslovila paní ze Šenova s tím, ať si od ní koupíme aprikota. A byla doma Agnés z Karlového Ranče, Agneska. Čtyři měsíce po ní přišla naše vytoužená hnědá Happyness Braunkönigin, Hepuška.

Absolvovali jsme pár výstav a rozhodli se zkusit odchovat jen tak naše štěňátka. A tak vznikla zcela neplánovaně a jen tak pro radost ch. stanice Teschiro. To, že se to zvrtlo a proč, to je už jiná story. Cool
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 7:10 pm

2. Preco prave pudliky? Preco take farby?

Proč pudlíky, to jsem odpověděla už v bodě č. 1.

Barva hnědá u nás byla jako první. Ale ukázalo se, že naše hnědá Hepuška (Happyness Braunkönigin) má epyleptické záchvaty. Proto jsme chtěli jinou hnědou holčičku a v mezičase jsme odchovali na naši Agnésce dva vrhy štěňátek. První jen tak pro radost a druhý, protože mít štěňátka nás učarovalo. Hnědá holčička byla postupem času vyhlédnutá a zamluvená (1 školní rok na vysoké jsem strávila jako exchange student ve Švédsku), ale chovatelka se nakonec rozhodla, že nám ji neprodá.

Nyní se vrátím k Agnesce a jejím štěňátkům. Můžete si myslet, že jsme byli úplní prosťáčkové a budete mít pravdu. Ale věřili jsme v institut poradce chovu a také jsme věřili, že nám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí najde ideálního ženicha pro Agnesku.
Při druhých štěňátkách se ukázalo, že to není pravda. Narodila se nám štěňátka bez pigmentu nosní houby a také s dravčíma (= hodně světlýma) očima. Obě jsou vylučující vady z chovu. A když jsme chtěli krýt potřetí, poradkyně chovu nám opět nabídla tohotéž pejska s tím, že po něm byli přeci naprosto úžasný štěňátka?!?

Od tohoto okamžiku si plně stojím za výběrem partnerů pro naše holčičky sama. Dá to sice hodně práce, ale myslím, že výsledek stojí za to.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 7:21 pm

3. Od kedy si sa rozhodla pre CHS Teschiro?

Chovatelská stanice Teschiro vznikla v roce 2003. Jak asi odtušíte, je to zkratka. TE = Terezie SCHI = Schier nebo taky Šír a RO = Robert. Robert Šír byl můj tehdejší přítel, ale jak sami vidíte, mé příjmení je trochu jiné, takže asi tušíte, jak to dopadlo.Wink Každopádně Teschiro mi už zůstalo. king

První dvoje štěňátka byla poměrně spontánní, bohužel se všemi následky a vystřízlivěním (viz bod 2). Ženicha pro Hepušku jsme vybírali již zodpovědněji, ale i tak bych výběr dnes prováděla jinak. Ale to jsou ty zkušenosti, které se nějak získat musejí. drunken

Postupně se mi do rukou dostaly knihy Chov psů v roce 2000 a také jsem na gymplu měla základ genetiky. Na vejšce se k tomu přidala Biochemie a taky přirozená zvědavost a neomezený (nějak se mi podařilo naučit se anglicky na takové výši, abych byla schopná přečíst i cizojazyčné články) přístup k informacím. A také komunikace s jinými chovateli, jejich zkušenosti,...

Proto říkám, že nejsem nijak velký odborník. Pořád se ještě učím a asi z toho jen tak nevyjdu.

Very Happy
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 7:52 pm

4. Co vsetko obnasa mat CHS?

Jak je to na Slovensku, to netuším. Mohu napsat, co to obnáší v Čechách, jak je to Švédsku a jak je to ve Švýcarsku.

ČR. Ch. stanice se registruje na ČMKU, podáváte několik návrhů, ze kterých se některé vyberou a ty se pošlou na FCI, která je buď schválí a nebo zamítne. Dříve musel být chovatel členem některého z pudlích klubů (klidně i více, ale jednoho minimálně). Od chvíle, kdy vlastníte ch. stanici nesmíte produkovat jednice bez PP a měli byste dodržovat všechny směrnice FCI a ČMKU. Troufám si podotknout, že většina chovatelů si je nikdy pořádně nepřečetla, ale to jen na okraj.
Pudlové se v Čechách bonitují a musí k tomu mít povinná vyšetření patel (u králováků DKK a DKL) a někde vyžadují i oftalmologické vyšetření či vyšetření od firmy Optigen (dovolím si poznámku, Optigen test NENAHRAZUJE oftalmologické vyšetření, i když někteří kluboví činovníci se mnou nesouhlasí). Bonitace se týká spíše vzhledu než povahy.
Štěňátka se kontrolují klubem při přejímce vrhu (KPaCHP o.s. provádí přejímky jen na požádání nebo ve zvlášť určených případech - není nikde definováno, KCHP provádí přejímky u všech vrhů, Pudl klub nevím, nejsem zde členem a tak jsem se nezajímala) a mohou od chovatele odejít nejdříve ve 49 dnech od narození.

Švédsko
Chovatelská stanice se registruje podobně jako v Čechách. Pro jedince není nic jako bonitace, po dosažení určitého věku se pudl stává chovným. Pro všechna štěňátka (bohužel nevím, od jakého roku, každopádně už to platí nyní) je povinné vyšetření od am. firmy Optigen. Ostatní vyšetření jsou doporučována nicméně nejsou vyžadována. Doporučeno je vyšetření DKK (HD) - kyčelní klouby - PRO VŠECHNY RÁZY a oftalmologické oční vyšetření. Vyšetření patel, které je u nás povinné není doporučeno. Nicméně nesetkala jsem se s neochotou ho neudělat, nikdy to nebyl problém. Všichni pudlové ve Švédsku jsou uvedeni v databázi, kde o nich najdete základní informace, zdravotní vyšetření, rodokmen, info o sourozencích a potomcích plus získané tituly - http://kennet.skk.se/hunddata/
Přejímky vrhu se neprovádí a nevědí co to je. Štěňátka odcházejí k novým majitelům většinou od 9ti týdnů do 12ti týdnů věku.

Švýcarsko
Registrace ch. stanice je stejná jako v Čechách. Pudlové se bonitují, ale není to bonitace vzhledu, ale spíše povah. Abyste byl ve Švýcarsku chovatelem, musíte mít nebo bydlet v rodinném domě s určitou výměrou zahrady. Ještě před tím, než Vám vůbec dovolí zažádat o ch. stanici přijde toto zkontrolovat odpovědný činitel z pudlího klubu. Zahrada musí být plně oplocená, stejně tak jako všechny díry, kam by se štěňátko mohlo protáhnout nebo schovat, musí být zabarikádovány. Všechny květiny (i když nejsou jedovaté) musí být od štěňátek odděleny plotem.
Přejímky vrhu se dělají celkem 3. Štěňátka mohou odejít do nových domovů nejdříve se 12 ti týdnech svého věku.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 8:01 pm

5. Co este okrem chovatelstva so psikmi robis?

Moji pejsci jsou v prvé řadě společníci. Jezdíme spolu všude, účastní se většiny akcí s námi.
Hodně jezdíme na výstavy, protože pro mne jako pro chovatele je to nejsnažší způsob, jak narazit na potenciální ženichy a udělat si o nic obrázek.
Protože nyní žijeme napůl v Čechách, napůl ve Švýcarsku, moji pejskové absolvovaly povinné základní výcvikové hodiny. Ty jsou ve Švýcarsku vyžadovány ode všech pejsanů. (Více na: http://www.teschiro.cz/clanky/PapirNaPsa.php)
Všichni naši pejsani umí spoustu "blbůstek" typu otoč se, okolo, překul se, plaz se, couvej,... ale i pár užitečných věci jako sedni, lehni, vstaň, zůstaň, k noze, u mě,...
S Betynkou jsme chodili na flyball, protože je to pes, který má místo mozku tenisák. To bylo v době, kdy jsme bydleli v Praze. Nyní Betynka žije s našimi přáteli v Praze (a občas, velmi často, mám pocit, že my ji vůbec nechybíme).

Nyní mám konečně trochu volného času a chtěla bych teď s pejskama zkusit obedience a agility. Zatím si stojím za rozhodnutím, že jakmile se nyní v únoru vrátíme do Švýcar, začínáme. Tak snad nám to vyjde. Držte palce. Rolling Eyes
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 8:12 pm

6. Kedze nedavno bola vystava v TN aktualna tema. Ake boli tvoje zazitky z prvej vystavy? Bola si na nich skor pozriet, ako si sa dostala priamo so psom pred rozhodcu? Ake su vystavy u nas a v zahranici? Kludne okomentuj aj tie Slovenske. Na kolkych vystavach si bola? A vystava z ktorej mas najvacsiu radost?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 8:35 pm

K clanku, Zkouska na psa, mi neda povedat, ze myslim si, keby to bolo na SR povinne, tak by som bola rada, lebo by tu nebolo vela neovladatelnych psov. Pre nas, co sa psom venujeme a robime s nimi rozne aktivity, su to cviky prirodzene. Dokonca navnadujuce robit nieco so psom. Ale asi by ma velmi pobavilo, ako ich robia ludia, co maju vecne svojich milacikov na voditkach a ked ich pustia nevedia ich chytit. Alebo chcu ist na ruky a majitel na vas krici, aby ste si uviazali psa. Mozno by to bolo celkom zabavne Smile A tiez stoji za uvahu, ci by kleslo rozmnozovanie psov a kupovanie ich z rozmaru.

7. Napadla ma otazka, co ak niekto skusky nezlozi?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Lenka So január 29, 2011 8:41 pm

Ja by som si taktiez dovolila pozdravit p. Terku a rada sa pripojila k zaujimavym temam. Velmi si vazim informacii.
Stranku Teshiro pravidelne navstevujem, odkedy prisla do tychto nasich koncin mala Dafne Very Happy , je v nej vela zaujimavosti a s nadsenim pozeram, ako sa dari nielen odchovom ale aj ostatnym psikom.

Moje otazky zneju:
7. Do akej miery mozu aktivne sportovat vystavne pudliky, aby si udrzali srst vo vystavnej kondicii? Da sa toto vobec zlucit?
8. Ako by ste charakterizovali rozdiely povah a kvality srsti u pudlov roznych farieb?
9. Ake boli vase zaciatky s upravou a cesanim pudlikov? Ja cesem skoro 3 roky a este vzdy si vravim, ze to nezvladam a to mam nevystavne pudliky. Very Happy Po dvoch rokoch citim, ze to ide akosi lahsie a srst je aj kvalitnejsie precesana ... je normalne, ze jedneho toy pudlicka cesem 1,5 hodiny? Rada by som to nejak zefektivnila ... Very Happy

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Lenka
Lenka

Počet príspevkov : 1369
Location : Z.P., 032 778 1514
Registration date : 10.11.2008

http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 8:52 pm

6. Ake boli tvoje zazitky z prvej vystavy?

No na tu si pamatuji docela jasně. Byla to Krajská výstava v Hradci Králové a pozvala nás tam chovatelka Korynky. Předváděl se tam její bráška. Vůbec jsem nechápala o co jde a co se tam posuzuje. Vůbec nikdo se nám nevěnoval. Tak jsme jen stáli a koukali.

Potom jsme absolvovali pár výstav jako diváci, než jsme začali sami vystavovat. První výstava v kruhu? Na tu si nějak nevzpomínám.

Vzpomínám si na druhu výstavu s Hepuškou v Brně. Nastoupila jsem s Hepuškou do kruhu a byla tam její ségra. No, ségra nás nakonec porazila. Ale pamatuji si ji hlavně proto, že nám střihačka poradila, jak zamaskovat nějaké její nedostatky a já měla takovou radost, že si jich rozhodčí nevšiml, že jsem mu to málem sama řekla. Paní střihačka myslela, že mě tam přizabije...

Výstavy u nás. Nějak se z nich vytrácí kouzlo překvapení. Asi to bude proto, že znám místní lidi, znám jejich psíky a často se mi stává, že po prohlídnutí katalogu a vystavovatelek můžu předem říct, kdo to vyhraje. Přiznávám, že klubové výstavy mi už nic moc neříkají, ale mohu se tam spíše než kde jinde setkat s príma lidičkama, který mi za to stojí, proto tam jezdím.
Mezinárodní a národní výstavy vnímám lépe, i když...
Vlastně jedna světlá výjimka je. Je to klubová výstava KCHP, která se koná na Kačině. Organizuje ji moje kamarádka a pomáháme ji s přípravou na místě popřípadě jako pomocný personál. I když pletichy a ostatní je tam taky, díky skvělým známým, kteří se tam ukáží a které ráda vidím, mi to nikdy náladu nedokáže zkazit.

Výstavy v zahraničí. Jezdím na ně raději, protože člověk většinou nerozumí, nezná místní pozadí, politiku a pletichy a proto Vám nic z toho nekazí zážitek z výstavy. Ideálně když tam není moc Čechů a nebo jen jeden či dva.
I když třeba Švýcarsko už považuji za výjimku, protože tam už to pozadí nějak začínám vnímat taky a je to úplně stejné jako v Čechách.

Výstavy nepočítám, už to jde asi do stovek. Jezdila jsem celkem s 5ti pejskama (2 stále vystavuji).

Zatím největší radost mám z francouzské speciální pudlí výstavy, která byla loni v červnu v Lyonu. Měli jsme strašný problém najít výstaviště a tak jsme přijeli pozdě. Setkali jsme se tam s príma lidma ze Švýcarska a pak nás přišla pozdravit nějaká Rusanda. Že koukala do katalogu a naše příjmení zní tak trochu rusky, jestli odtamtud taky nejsme. :-)
Naši pejsani se tam neztratili a Eliška si v odpoledních soutěžích vyběhala 3. místo ve všech středních pudlech všech barev (před náma byli už jen dva lepší a k tomu černí). Což je na aprikota opravdu super výkon.
Moc si tohodle ocenění vážím, protože je z kolébky pudlů, Francie. Tahle výstava je ve Francii pro všechny pudly, kteří chtějí být připuštěni do chovu povinná a konkurence je tu opravdu velikánská. Laughing

Nám se zatím na slovensku z nějakého důvodu vůbec nedaří prorazit, proto tam moc nejezdíme. ale řekla bych, že to bude stejné jako v Čechách. (Snad jsem se nikoho nedotkla Wink )
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:05 pm

7. Do akej miery mozu aktivne sportovat vystavne pudliky, aby si udrzali srst vo vystavnej kondicii? Da sa toto vobec zlucit?

Ano dá se to sloučit a jde to. Jen je to náročnější a proto to spousta lidí nedělá. V podstatě jde o to, abyste i při pohybu venku na procházkách (barbarsky to přirovnám ke psím sportům, i když jde o něco trochu jiného) dokázala ochránit chlupy. Moji pejsnai lítají všude na volno, to znamená jak roští, tak bodláky, tak voda, bláto,... Jde o to po příchodu z procházky je zase uvést v rozumném čase do původního stavu. Netvrdím ihned, ale pokud je třeba pejskovi umýt nohy a má tam zamotané jak větvičky i bodláky, tak se mu je snažit nahrubo vybrat před umytím paciček a potom ho nenechat, aby si je vyndal sám, ale vyčesat mu je.
Konečky srsti lze chránit oleji a nebo je zabalit do natáček a nebo zgumičkovat, co komu vyhovuje. Způsobů je hodně a musíte najít, co Vašemu pejskovi vyhovuje.

A abych uvedla případy, že to zle sloučit, mrkněte na tyto pejsky:
http://www.teschiro.cz/stenata.php (otec posledních štěňátek, Dancer)
http://www.teschiro.cz/files/coffe.php
http://www.teschiro.cz/files/keya.php
http://www.kennelengine.se/kevin.htm (otec štěňátek E)
http://www.teschiro.cz/galerie/onniCz.php (otec štěňátek F)

Osobně těmto pejskům dávám přednost při výběru ženichů, protože mi dokazují, že jsou psychicky v pohodě (jinak by asi těžko nesli atmosféru psích soutěží a nemohli podávat odpovídající výkony), mají v pořádku povahu a taky protože věřím (ale nemám to nijak podloženo), že vlohy pro sporty by se mohly dál předávat a upevňovat.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:14 pm

8. Ako by ste charakterizovali rozdiely povah a kvality srsti u pudlov roznych farieb?

Nejsem toho příznivce, ale myslím, že by tu rozdíly mezi povahou v závisloti na barvě mohly být. Ale na druhou stranu, povahu pejska ovlivňuje do větší míry než genetika okolní prostředí, kde žije, vyrůstá, kde se pohybuje, proto bych tomu nepřikládala moc velkou váhu. Jde spíš o to, jak si pejska vymazlíte a vychováte a jestli s ním chovatel a maminka zacházeli dobře. Opět zatím nepodložený poznatek, jde hodně o to, jak se chová maminka, když se o miminka stará. Myslím, že zde se určují povahy a psychicky labilní fena může v tomto ohledu štěňátku hodně ublížit.

Kvalita srsti je hodně ovlivněna barvou. Nevím, jak je to u bílé barvy, ale asi to bude podobné jako u černé. Ta roste sama a křivým pohledem a velmi hustá. Proto napěstovat u černého pudla mohutnou hřívu by neměl být takový problém jako u aprikota.
Hnědí mají také velmi kvalitní a hustou srst, ale musí se hodně dát do výživy (kvalitní krmivo) a do péče o ni.
Aprikoti a stříbrní mají srst měkčí, snadněji lámavější. Hodně se vysušuje a v důsledku toho se láme. U červených jsem si všimla, že ti mají srst trochu hrubší a také se hodně láme. Tady také platí pravidlo velmi kvalitní výživa a vhodná kosmetika.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:24 pm

9. Ake boli vase zaciatky s upravou a cesanim pudlikov? Ja cesem skoro 3 roky a este vzdy si vravim, ze to nezvladam a to mam nevystavne pudliky. Very Happy Po dvoch rokoch citim, ze to ide akosi lahsie a srst je aj kvalitnejsie precesana ... je normalne, ze jedneho toy pudlicka cesem 1,5 hodiny? Rada by som to nejak zefektivnila ...

No začátky s česáním pudlíků byly strašné. Protože jsem se to učila na králováku, klidně jsem česala i celé dopoledne. Nakonec se mi osvědčil interval jednou za dva dny učesat a šlo to rychleji (tj. místo 4 hodin jen 2).

Velmi se mi osvědčilo a dporučuji to všem mimo štěňátek, kde je srst krátká:
a. Po vykoupání se snažit srst maximálně narovat fénováním. Líp se češe.
b. česat pravidelně, ob den, i když si myslíte, že to není potřeba (já češu třeba u zpráv)
c. češu tak, že nejprve vezmu kartáč a po řadách a ne hustých pramínkách rozčešu srst. Potom to samé provedu se hřebenem s rovnýma zubama, bez kuliček na konci. Pokud jsem to udělala dobře, hřeben projde celou srst bez větších problémů (pozn. nikdy mi to nešlo hladce, to bude asi nějaký mýtus). Pokud ne, cucek, který tak najdete se musí pomocí hřebenu rozčesat a pak místo ještě jednou projet kartáčem.
d. musí se česat skutečně od kůže, jinak je to na nic.

Já své pudlíky (jak výstavní, tak nevýstavní) češu cirka 20 - 40 minut, podle délky srsti a toho jestli je to výstavák a nebo ne. Výstaváku češu více opatrně a tak to dá víc času.

Takže 1,5 hodiny si myslím je docela dost, myslím, že by to šlo stahnout na půl hodinku.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:28 pm

7. Napadla ma otazka, co ak niekto skusky nezlozi? - Zkouška na psa

Nešťastník má samozřejmě myslím celkem 2 pokusy na to zkoušku složit. Nicméně instruktor Vás ji nenechá složit, pokud vidí, že na ni pes a majitel nemá. 5 hodin, které jsme absolvovali mi je minimum, Běžný je dvojnásobek či trojnásobek, než si majitel troufne na zkoušku.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 9:39 pm

10. Posledny vrh si mala az desat steniatok, ake to bolo ich tolko odchovat?
A aky bol tvoj prvy vrh, ako si to prezivala?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Lenka So január 29, 2011 9:42 pm

11. Prečo práve stredné pudlíky? Wink
Lenka
Lenka

Počet príspevkov : 1369
Location : Z.P., 032 778 1514
Registration date : 10.11.2008

http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:47 pm

11. Prečo práve stredné pudlíky?

Mají pro mne ideální velikost. Nejsou ani moc velcí a ani moc malí. Jsou takoví akorát.
Vím, že spousta chovatelů střeďáků přechází k trpaslíkům, protože je jednodužší s nimi cestovat třeba v letadle a lidé mají o ty menší vetší zájem, ale mne zatím neláká štřeďáčky opustit.

Přijdou mi také vyrovnanější v povaze než ti menší pudlíci. Bohužel znám spoustu naprosto nevychovaných, uštěkaných, protivných a vzteklých trpaslíků a občas mám dojem, že lidi od TOYů je mají spíše jako miminko, hračku než jako psa. Ale to jsou jen postřehy z výstav a doufám a pevně věřím, že skuteční lidi to takhle nemají.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 9:58 pm

10. Posledny vrh si mala az desat steniatok, ake to bolo ich tolko odchovat?
A aky bol tvoj prvy vrh, ako si to prezivala?

Deset štěňátek, popravdě, to bylo opravdu hodně. Mám je všechny hrozně ráda a jsem na sebe i Elišku strašně pyšná, že jsme to dokázaly, ale občas mám výčitky, že jsem je nestačila správně vymazlit, že jsem se jim měla víc věnovat. Ale ono v jednom člověku to nejde. Na takový počet byli opravdu potřeba dva a více lidí a protože Honza (manžel) pracuje ve Švýcarsku a my tam máme byt a ne dům, ve Švýcarsku chovat nemůžu (popravdě toho ani nelituji).
Nejhorších bylo prvních 14 dní, než jsme si navykla na režim vstávat a krmit je po 4 hodinách. Potom už to šlo a jakmile začali papat sami, už to bylo lepší. Ale zase už byli větší, živější, zvědavější,...

Náš první vrh jsem prožívala strašně, snad ještě hůř než Korynka. Ano odchovali jsme asi 3x bezpapírové štěňátka na Korynce. Narodilo se ji 6 štěňátek a já byla vyčerpaná mnohem víc než ona.

Naštěstí, v tomto mám plnou oporu ve své mamince. Ta absolvovala střední zemědělku a nějakou dobu pracovala jak s kravami, tak s koňmi. Proto ona věděla, jak to bude probíhat a spoustu věcí mi ukázala, že jsou úplně normální a jak poznat, kdy to jde dobře a kdy jsou potíže. Samozřejmě, že to není úplně stejné jako s telátky nebo hříbátky, ale fáze porodu, co má dělat maminka miminka a tyto věci jsou podobné. Později, když se mi do ruky dostala knížka popisující péči o štěńátka a fenu zjistila jsem, že většina věcí plně odpovídá.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 10:11 pm

12. Podla coho by si si ty vyberala dalsie stena do CHS?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 10:19 pm

12. Podla coho by si si ty vyberala dalsie stena do CHS?

Cizí a nebo svoje?
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 10:27 pm

Svoje, ked uz vies co hladat a co chces.
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 10:36 pm

krásná aprikot barva
sytý pigment
zdravý a po zdravých rodičích
ocas dobře nese
trochu crazy povaha
rodokmenově zajímavé a pokud možno dál ode všech známých a často využívaných pejsků
nehledám žádný extrém, ale spíš průměrné štěňátko
v pořádku zoubky a skus
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 10:39 pm

13. Preco prave obedience si sa rozhodla zacat cvicit?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 10:43 pm

14. Ake su tvoje chovatelske plany?

15. Upravujes aj inym psov?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 10:59 pm

13. Preco prave obedience si sa rozhodla zacat cvicit?

Obedience mne láká už dlouho, ale popravdě vůbec netuším, jak ji cvičit. slibuji si od toho zapojení mozku pro své pejsany
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:03 pm

14. Ake su tvoje chovatelske plany?

Nyní v létě plánuji štěňátka po naši černé aprikotce Lilu. Potenciální ženiši jsou dva, uvidme, který to vyhraje.
Na podzim bych chtěla druhá a poslední štěňátka po Betynce. A protože si pravděpodobně budu holčičku nechávat, ženiši jsou poměrně z daleka.
A pak bude na řadě Eliška, ale to už je rok 2012, to je ještě hodně daleko.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:04 pm

15. Upravujes aj inym psov?
Umím ostříhat mimo pudlů jen bišónky, ale ne na výstavu. Kdysy jsem zkoušela stříhat kokra, ale nic jsem o tom nevěděla, proto výsedek tomu odpovídal.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre eva & monty So január 29, 2011 11:05 pm

Ahoj Terka, tiez by som sa chcela opytat :

16. Keby nie Tvojej alergie na srst, ktoré iné plemeno by si si vybrala a preco ?

Dakujem za odpoved.
eva & monty
eva & monty

Počet príspevkov : 528
Location : Trenčín-Juh, 0948 505523
Registration date : 12.11.2008

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 11:10 pm

17. Obliekas do nejakeho pocasia svoje psy?

18. Cim krmis a davas aj nieco specialne na srst, pripadne zafarbenie cumacika?

19. Citala som u teba clanok o multimatingu http://www.teschiro.cz/clanky/multimating.php
Take nezvazujes, ked som citala ze mas napr. dvoch kandidatov.
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:11 pm

Ad 14. Ake su tvoje chovatelske plany? Lilu

K tomuto bodu bych chtěla jen dodat, že ačkoli to není nijak snadné rozhodnutí o Lilu, nakonec jsme se k němu rozhodli. Na štěňátka po Lilu jsme se ptali několika známých zahraničních chovatelů a vystavovatelů a zajímavě se všichni shodli (to je poměrně neobvyklé), že to za pokus stojí. Má velký potenciál a bylo by škoda ho nevyužít. A samozřejmě se na štěňátka po Lilu hodně lidí ptá a mělo by o ně (soudě dle reakcí) i zájem.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:13 pm

16. Keby nie Tvojej alergie na srst, ktoré iné plemeno by si si vybrala a preco ?

Pudla, Faraonský pes, výmarský ohař, afgánský chrt, čínský chocholatý pes, saluka
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:15 pm

17. Obliekas do nejakeho pocasia svoje psy?

Ne, pokud to není vysloveně nutné. Nutné = chránění srsti těsně před výstavou, kdy jsou už připravení.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:16 pm

19. Citala som u teba clanok o multimatingu http://www.teschiro.cz/clanky/multimating.php
Take nezvazujes, ked som citala ze mas napr. dvoch kandidatov.

Multimating bohužel zatím nepřipadá v úvahu. Dokud to neschválí ČMKU, tak to nejde. V současnosti je to proti chovatelskému řádku. Takže dva ženiši jsou potenciální a pro jednoho se nakonec budu muset rozhodnout.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:22 pm

18. Cim krmis a davas aj nieco specialne na srst, pripadne zafarbenie cumacika?

Krmím Royal Canin řada Mini. Na srst přidávám do krmení lososový olej od Brita (Kronch se z nějakého důvodu neosvědčil) a pokud mám náladu, přidám jim do krmení nastrouhanou mrkev nebo žloutek z vajíčka. Ale poslední dva nijak pravidelně.

Na zbarvení čumáčku nic speciálního nepoužívám. Neřeším to. Někteří chovatelé doporučují biotin, někteří mořskou řasu. Našim pejsanům ani jedno nechutná, tak proč jim to nutit. Navíc, sice takhle mohu ovlivnit barvu čumáku jednotlivce, ale pro štěňátka to nic neřeší - proto proč to maskovat.

Ještě bych chtěla upozornit na jednu věc. Někteří pudlové mají něco, čemu se říká zimní nos. Tj. v zimě jim zesvětlá a v létě jim vlivem slunečního záření zase ztmavne.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Lenka So január 29, 2011 11:28 pm

20. Momentalne pouzivam na svoje pudlicky sampon s norkovym olejom. Je to postacujuce na nevystavnu srst, alebo ako este ulahcit rozcesavanie? Dakujem
Lenka
Lenka

Počet príspevkov : 1369
Location : Z.P., 032 778 1514
Registration date : 10.11.2008

http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:28 pm

Ad 16. Keby nie Tvojej alergie na srst, ktoré iné plemeno by si si vybrala a preco ?

Zapomněla jsem napsat proč.
Pudla jsem si zamilovala. Neznám úžasnější plemeno. Učenlivé, milé, dovádivé, plně vyhovuje všem požadavkům, které na ně mám.

Faraonský chrt - moc se mi líbí. Jsou elegantní, aristokratičtí, pohybliví.

Výmarský ohař - líbivý a chytrý pes, ale bojím se, že bych ho asi nedokázala správně vychovat. O myslivosti vůbec nic nevím, proto si nejsem úplně jistá, jestli bych zvládla ukočírovat jeho přirozené reakce.

Afgánský chrt - to samé jako faraonský chrt, ale je tu náročnější péče o srst. Někdo říká, že je dokonce náročnější než o pudla. Odrazuje mne od něho rozštěpení na výstavní a pracovní linie. Podle mne má být pes všestranným společníkem, toto se mi příčí.

Čínský chocholatý pes - mám ráda labutěnky, jsou to takoví maličkatí afgánci. :-)

Saluka - kompromis mezi afgánem a faraonským chrtem. :-)
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy So január 29, 2011 11:33 pm

21. Kde spavaju tvoje "baby"?

22. S cim ja by som mala problem pri chove a mam aj pri morcatkach. Najst vhodnych buducich majitelov. Ty s tym nemas problem? I ked viem, ze sa s nazis byt s kazdym v kontakte.
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:37 pm

20. Momentalne pouzivam na svoje pudlicky sampon s norkovym olejom. Je to postacujuce na nevystavnu srst, alebo ako este ulahcit rozcesavanie? Dakujem

Pokud se jedná o Bea šampón, ten s joršírem navrchu, tak myslím, že je to dostačující. Přidala bych k tomu kondicionér. Mě se osvědčil Velvet. Z Bei NEDOPORUČUJI šampón s pudlem navrchu a rozčesávač Rubín. To bylo strašné.

K šampónu určitě přidejte nějaký kondicionér. To by mělo hodně pomoct. A taky pomáhají přípravky usnadňující rozčesávání.
Takhle na dálku nejsem schopná nic moc doporučit, vyzkoušela jsem jich docela dost a opravdu každýmu pejsanovi vyhovuje jiný. Třeba hydratační sprej s norkovým olejem byl bezva na Betyku. Elišce vyhovuje silk touch olej v kombinaci s Fbulous Grooming spray. Ten je zas naprosto nevhdný pro Dráčka, ten potřebuje Ice on Ice. A na Lilu zase nejlíp funguje zředěná maska od IvS Bernarda.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:38 pm

21. Kde spavaju tvoje "baby"?

V posteli s náma
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee So január 29, 2011 11:49 pm

22. S cim ja by som mala problem pri chove a mam aj pri morcatkach. Najst vhodnych buducich majitelov. Ty s tym nemas problem? I ked viem, ze sa s nazis byt s kazdym v kontakte.

Pro mne je kontakt s majiteli štěňátek důležitý. Nejde o peníze, ale o to, aby se měli dobře. A já o tom chci vědět. Stejně tak jim chci pomoci. Takže se to většinou podaří, že zůstáváme v kontaktu. Ne vždy to vyjde a ne všichni o to stojí, ale s tím počítám a nesnažím se nijak vnucovat. Každopádně na návštěvě minimálně jendou za život štěňátka trvám. Jak jinak si ohlídat, že se mají skutečně dobře?

Naše kupní smouva je poměrně komplikovaná (ve srovnání s ostatními, které jsem zatím viděla) a i v ní je důraz na toto téma. Neumím si představit, jak bych musela postupovat v případě, že bych nebyla spokojená s péčí, ale věřím, na lidskou dohodu. A když by to nešlo po dobrém, mělo by to jít i soudní cestou.

Najít budoucí majitelé rozhodně jednoduché není. Stojí to spoustu zvažování všech možných i nemožných scénářů. Je to vždycky tak trochu risk, ale přiznejme si, spoustu lidí odrazuje poměrně vysoká pořizovací cena (pro srovnání s pejsky bez PP) a když k tomu přidám ještě kupní smlouvu, kterou dostávají k prostudování ještě před odběrem štěňátka, myslím, že nepoctivců moc nezůstane.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Lenka So január 29, 2011 11:49 pm

22. Ako najlepsie odstranit nepekne flaky od slz pod ocami? Moja "apricot" fenka je bez PP a fliacky nevieme odstranit uplne docista.
Ked aj fliacky ocistime, ideme na jeden trening a behom chvilky su tam zas.

Touto otazkou by som to z mojej strany ukoncila. Velmi pekne dakujem aj za moje pudlicky.
Lenka
Lenka

Počet príspevkov : 1369
Location : Z.P., 032 778 1514
Registration date : 10.11.2008

http://pudlisok.rajce.idnes.cz/

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee Ne január 30, 2011 12:05 am

22. Ako najlepsie odstranit nepekne flaky od slz pod ocami? Moja "apricot" fenka je bez PP a fliacky nevieme odstranit uplne docista.
Ked aj fliacky ocistime, ideme na jeden trening a behom chvilky su tam zas.

V první řadě doporučuji návštěvu veterináře. Dají se odstranit flíčky, ale musí se najít příčina. Častou příčinou třeba u pudlů jsou řasy, které vyrůstají zevnitř z očího víčka. Bylo by fajn také vyloučit infekci.

Naši pudlíci brečí jen při prašných podzimech, kdy jim prach v kombinaci z větrem dráždí oči. Pomáhá výplach borovou vodou či ophtalem.

Rozhodně nepoužívejte na vlastní pěst antibiotika.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy Ne január 30, 2011 1:30 pm

Aj ked to tak vcera vyzeralo a tymto dakujem Terke, ze tak ochotne a nepretrzito odpovedala, rozhovor nebol online a dalsie otazky kludne piste dalej.

A kedze mne to detske vypytovanie ostalo do dnes: Smile

23. Proti comu vsetkemu ockujes ty psov?

24. Pouzivas nieco proti kliestakom?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee Ne január 30, 2011 2:52 pm

dneska bohužel nemůžu odpovídat nepřetržitě, protože mi večer přiletí návštěva z Japonska. Ale chvilku si najdu. Very Happy

23. Očkuji pouze základní očkování vzteklina plus základní kombinace DHPPi plus leptospiróza, která se v okrese, kde žiji občas vyskytne (dle názoru veterináře). Bohužel už jsem viděla nepěkné vedlejší efekty na dodatečná očkování nejen u lidí, ale i u pejsků. Uvedu dva příklady za včechny:
a. Kamarádka z Mexika se nechávala očkovat proti prasečí chřipce, protože cestovala na Vánoce domů a tam zrovna zuřila (rok zpátky). Po tomto preventivním očkování se u ní vyskytly tak velké komplikace (bohužel jsem zapomněla jméno nemoci, proto popíšu, co ji způsobuje), že když dostane svůj záchvat, srdíčko ji bije tak rychle, že je na pokraji kolaspu a přidává se k tomu zástava dechu. Pokud si do dvou minut od prvních příznaků nevezme svůj lék, hrozí ji zástava dechu a tedy i ohrožení na životě. Prý tuto nemoc měla v sobě, ale očkováním proti chřipce se její průběh akceleroval a zhoršil.
b. Náš odchov, Cézárek, musí brát doživotně léky, protože po zřejmě špatné dávce vakciny proti parvoviróze se u něho objevily příznaky snížené obranyschopnosti organizmu způsobující zánět a doživotně na to bere Prendison, steroidní hormon.

24. Proti klíšťatům používám jen spray Frontline. Vzhledem k tomu, že své pejsky často koupu (u výstaváků je to normální), nepřipadá kapička v úvahu. Zatím nikdo nevymyslel lepší sprej, u kterého by mohl pejskem i navlhnut (což je často náš případ na procházkách) a nijak to nesnižovalo obranyschopnost před klíšťaty. A nebo je a ještě jsem o něm neslyšlela. Pokud něco znáte, ráda se nechám poučit, docela by se mi to hodilo. Smile
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee Ne január 30, 2011 2:53 pm

Jinak, fóra by se rád zúčastnil i Honza, můj manžel. Takže pokud máte otázky na tvorbu webu, správu, design a podobné věci, myslím, že je rád zodpoví. A taky se myslím rád podělí o názor, jaké je to žít s takovým bláznem, jako jsem já Very Happy
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre laugaritio.tn Ne január 30, 2011 7:01 pm

teepee napísal:
b. Náš odchov, Cézárek, musí brát doživotně léky, protože po zřejmě špatné dávce vakciny proti parvoviróze se u něho objevily příznaky snížené obranyschopnosti organizmu způsobující zánět a doživotně na to bere Prendison, steroidní hormon.


Ja by som sa chcela len vyjadrit k tejto vete- je to nezmysel! Nepoznam taku chorobu, ktora by vznikla podla tejto schemy!
Zaujmalo by ma aku ma Cezarek chorobu, na ktoru bere Prednison. V kazdom pripade ta ale mozem ubezpecit, ze ta choroba mu nevznikla po spatnej davke vakciny proti parvoviroze.
laugaritio.tn
laugaritio.tn

Počet príspevkov : 809
Age : 41
Location : Trenčín
Registration date : 19.06.2010

http://sites.google.com/site/laugaritiotn/home

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Tipsy Ne január 30, 2011 9:43 pm

Tak uz som zvedava aj ja, co sa pyta Evka, i ked az tak tomu nerozumiem.

Co sa tyka proti kliestom, zatial som bola spokojna s Advantixom, akurat to som mala vsetko kratkosrstych psov. Tak uvidime pri Dafne, i ked zatial ju tiez udrzujem kratkosrstu Smile

25. Co by si chcela vediet, keby si opatovne zacinala s CHS, a mohol ti niekto povedat? Clovek niekedy ani netusi, na co by sa mal pytat?

26. Tiez co by si radila pri vystavach?

27. Su nejaki chovatelia, na koho rady das a s kym komunikujes?
Tipsy
Tipsy

Počet príspevkov : 708
Age : 43
Location : Trencin, Sihot, 0905 851 924
Registration date : 10.11.2008

http://www.tipsy.rajce.idnes.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee Po január 31, 2011 2:19 am

pro Laugaritio:
posílám cotace z mailů, které jsme si vyměňovali s cézárkovými majiteli. Netvrdím, že jsem odborník, pouze předávám, jak jsem informace dostala a jak se postupem času měnily, kdy se podařilozpřesnit diagnózu. Budu ráda za jakoukoli informaci, která by pomohla hlavně majitelům Cézárka (a v návaznosti i mne, protože mne celý problém zajímá). Budu ráda, když se se mnou, či ostatními podělíte o své zkušenosti. Pokud je nechcete ventilovat zde, prosím napište mi maila na info@teschiro.cz Budu opravdu za každou informaci vděčná.

1. Musím Vám napsat a našem problému s Césárkem. Asi
před měsícem mu bylo občas špatně, zvracel žaludeční šťávy a pak
vše odeznělo a byl zase hravý, spokojený pejsek. Začala jsem s ním
raději chodit na veterinu, ale tam mu změřily teplotu, prohmatali
bříško a mé považovali podle mého názoru za přecitlivělou paničku.
Toto pondělí mu
opět nebylo dobře a tak jsem s Césárkem opět jela k lékaři, tam mu
odebrali krev a včera mě sdělili, že má vysoké hodnoty jaterních
testů. Budeme chodit na injekce, máme nové dietní granule -
naštěstí mu zatím chutnají.

2. je to týden, co se léčíme. Chodíme 2x týdně na injekce. Ptala jsem se
veterináře, zda se nemohl něčím přiotrávit, ale to vyloučil. Prý
nejde jednoznačně určit diagnózu, bez odběru tkáně jater. Jako možné
příčiny by mohly jeho problémy spojeny s infekcí, parazity nebo
úrazem. Sice se pravidelně odčervujeme, ale můj osobní názor je, že
tohle bude nejpravděpodobnější. Odčervovali jsme se před vánoci, ale
včera při venčení (asi až moc Césárka sleduji) jsem si všimla, že u
konečníku má bílou kuličku větší než špendlíkovou hlavičku. Dnes při
injekci jsem toto sdělila veterináři a on nám dal jinou tabletu na
odčervení.

3. My jsme mezitím změnili zvěrolékaře a tak jsme dostali antibiotika, už je to týden co jsme neměli žádné potíže a snad to už bude dobré i dále, máme antibiotika ještě na další týden. Jinak prodělal Cézar snad všechny vyšetření co se dá, játra už má taky dobrý.

4. Dobrý večer,
po delší době usedám k počítačí, abych Vám napsala jak se daří našemu
Cézárkovi. Pan doktor určil diagnozu jako sníženou obranyschopnost
organizmu způsobující zánět. Bereme Prednison což je steroidní hormon.
Postupně jsme snižovali dávku o 1/4 tablety. Měli jsme se dostat až na
1/4 tablety, ale když jsme měli začít brát 1/2 tablety začal se Cézárek
zhoršovat a tak jsme museli zvýšit dávku, ale ani tak to není dobré.


5. Váš úsudek (definovala jsem nemoc laicky jako něco, s čím se buď mohl narodit a nebo to v průběhu života získat, přirovnala bych to k alergii) je v podstatě správný. Veterinář mi vysvětlil, že tahle nemoc u člověka by se léčila na revmatologii, ale bohužel veterinární medicína není tak daleko. Césárkovi problémy se začaly projevovat silným kručením v bříšku, které trvalo několik hodin a pak ustalo, ale Césárek měl asi křeče nebo velké bolesti v bříšku, hlavičku pokládá na přední tlapky a zvedá zadeček. Pan doktor tuhle polohu nazývá "modlící poloha". Po dnešní dohodě s veterinářem budeme Prednison brát 1 tabletu každý den. Dnes je Césárkovi dobře, jí, pije a hraje si. Bohužel léky budeme muset brát stále, ale dávky se mohou měnit. Když nám dělali kompletní vyšetření, to bylo v době kdy problémy byly největší, tak hodnoty odebrané krve na vše možné byly v normálu.

6. O tom jaká vakcina to mohla pravděpodobně způsobit a jak k ní spolu s veterinářem došli, to mi vysvětlili na Teschiro pudlím srazu tento podzim. Netrvdím na 100 %, že se jedná právě o parvovirózu, i když jsem si na cirka 60 % jistá. Jakmile to bude možné, pozeptám se majitelů a tuto informaci opravím.
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre teepee Po január 31, 2011 2:30 am

27.

Komunikuji s poměrně hodně chovateli. Uvedla bych:
Barbro Larson, ch. stanice Balson ze Švédska;
Henrik Hannelius, ch, stanice Hannelhill z Finska;
ženské trio Tiina, Taija a Anne-Mari, kteří vedou ch. stanici Greyfun's také z Finska;
Edit Molnar z Maďarska, ch. stanice Regenfield;
dlouholetá vystavovatelka aprikot pudlů Heidrun Prenzel z Německa.
Z Čech bych uvedla ch. stanici Ytaner paní Smyčkové, i když na spoustu věcí máme odlišný názor. Myslím ale, že neškodí poslechnout si názor někoho jiného a nechat si ho projít hlavou. Jsou i jiní, na které jsem se obrátila jednou či dvakrát, ale neudržuji s nimi stálou komunikaci.

Myslím, že každý člověk má vlastní názor, a proto si ráda poslechnu argumenty jiných a nechám si je projít hlavou. Velmi mi v tom pomáhá Honza, můj manžel, protože dokáže dělat skutečně výborného ďáblova advokáta a umožňuje mi tak na věc se dívat i z jiného úhlu, který bych asi přehlédla
teepee
teepee

Počet príspevkov : 131
Location : Stary Kolin/ Fontaines
Registration date : 29.01.2011

http://www.teschiro.cz

Návrat hore Goto down

Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz Empty Re: Diskusia s chovatelkou Ing. Tereziou Valcikovou, www.teschiro.cz

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.