Agility Klub KK Excel Trenčín
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

+10
Lili
eva & monty
Terry a Bree
ZiT
natalka a jessie
Katka a Sissi
Tipsy
Lenka
AlicaGGG
Monika & Parsonky
14 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre AlicaGGG Pi november 04, 2011 12:12 am

monika: hovorila si mi na treningu, ze ti baby poriadne nerobia ani 2 a 2, a ze im klikas aj za vylezenie na zonovku - ako sme ti vtedy hovorili, zacni klikat len za 2 a 2 a uvidis, ze to pochopia ovela rychlejsie ako ked im klikas najskor za vylezenie, potom za 2 a 2, potom zasa len vylezenie atd. atd. - nevedia ci je lepsie ked len vylezu alebo spravia aj 2 a 2 ked im za vsetko klikas Wink
dalej myslim, ze najdolezitejsie bude, ked ti tam chvilu zostanu... vyrovnavat mozes potom... pretoze nemas ich ako narovnat, ked ti tam ani nezostanu... aj ked neviem ci by som klikala za uplne sikme 2 a 2... mozno ano, mozno nie... takze vzdy si ich na konci zastav, pamlsok pred nos a ked vydrzia v tej polohe aspon sekundu klikni.... potom 2 sek., potom 3, ruku s pamlskom postupne po malych krokoch davaj prec (aby sa naucili, ze tam maju zostat aj ked nemaju ruku pred nosom), a ked ti vydrzia v polohe par sekund s tym, ze budes vedla nich mozes sa od bab vzdalovat ako ala - budes stat pred zonou, resp. vedla zaciatku zostupnej zony a len ich nechas, aby isli do tej polohy... ked tam vylezu a zostanu v polohe aspon sekundu klikni... a znova budes postupne predlzovat cas, kedy budu na zone, a tiez aj tvoju vzdialenost od nich, a ked uz uvidis, ze im to ide mozes zacat narovnavat - neviem ako Very Happy
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Monika & Parsonky Pi november 04, 2011 12:20 am

nepamätám si, že by som povedala, že to poriadne nerobia.
ja som bola akurát prekvapená, že Ala už Bree neklikala za to, že vyliezla na zónu. to ste mi vysvetlili a už aj ja klikám len za to, že spravia to, čo chcem, teda 2 a 2.

a, keď im dám pamlsok pred nos, tým ich vlastne navádzam, aby spravili to, čo po nich chcem, nie? ale ja chcem, aby na to prišli samé. Laughing
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre AlicaGGG Pi november 04, 2011 12:35 am

tak nie presne, ze to poriadne nerobia, ale nieco v tom zmysle to bolo Smile
jaaaj, tak ked chces aby na to prisli same tak potom nenavadzaj, ale ten cas plati - najskor klik za sekundu v polohe, potom za 2 sek. , 3 atd... ked vydriza tych par sekund zacni sa vzdalovat... a kroky neviem ake chces popisat - proste stoj vedla zony a cakaj Very Happy
AlicaGGG
AlicaGGG

Počet príspevkov : 927
Age : 32
Location : Nové Mesto nad Váhom, 0915 702 087
Registration date : 10.11.2008

http://orianablue.t35.com/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Katka a Sissi Pi november 04, 2011 12:53 am

Baby, ja mam sama krizu, akosi som zasekla na jednom bode a neviem sa odpichnut.

Monika, teda predstavujem si tvoju situaciu tak, ze stojis pri zone, PRT si nabehne na dosku a sam sa nastavi do polohy 2o2o. Ty kliknes a on tam nevydrzi?
Proste, stojim pri zone a cakam. Pes nabehne, zastavi sa tak, ako ma, kliknem, odmenujem, ako jackpot. Ak mi po odmene zoskakuje dolu, vezmem si plnu ruku pamskov a odmenujem ho stale z nej, teda dam jeden pamlsok, za nim hned dalsi, dalsi, ruku neodtahujem. Odtiahnem ruku na sekundu, kliknem a hned ju vopcham spat, odmenujem, odmenujem.
Potom sa postavite dalej od zony, smerom ku kladine. Pes musi zvladnut 2o2o aj ked nestojite bezprostredne pri nom.
Lenze tu nastava moja kriza. Ja som uz zvdialena tak krok a pol, samozrejme som to roila postupne. Mam ale pocit, ze to vobec nema drajv, tu taku jendoznacnost, ze pes sa dostane na kladinu a makaaaaaaaa do 2o2o polohy. Snazila som sa robit kratke cvicenia, davat velke jackpoty, hrave medzery medzi cviceniami. Ale neviem, neviem.
Zacala som robit take, za stojim tie 2 kroky od konca kladiny, psa si dam okolo mna, tym naskoci na kladinu a jeho ulohou je to zbehnut dolu do 2o2o. Ale ze by to boloo dake jendoznacne...

Hej, a s tym dorovnavanim. Ja som to robila tak (lebo tiez sa spustila z kladiy tak, aby ma videla), ze som jej klikla aj za to, ale odmenu som jej dala priamo na koniec kladiny. Proste ak si ju chcela vziat, musela tie nohy posunut priamo na spodok. Par krat takymto sposobojm a sama si ichzacata spustat spravnejsie a spravnejsie.

Ach, tieto zony. Ako to niekto dokaze bez trablov v pohode a na 100% naucit? Very Happy

Marketa, help! Very Happy
Mam aj video, poslem ti
Katka a Sissi
Katka a Sissi

Počet príspevkov : 1629
Age : 29
Location : Trencin, Sihot - 0907 140 210
Registration date : 10.11.2008

http://empress-sissi.blog.cz/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Monika & Parsonky Pi november 04, 2011 1:02 am

takže:
pes nabehne na zónu, tak ako má - ja mu dám odmenu v podobe jackpotu?

ak mi odskakuje, teda tam neostáva, nechám ho, aby to spravil znova s tým, že už mám v ruke nachystané pamlsky, ktorými odmeňujem tú polohu v klude, bez pohybu (packy tak ako majú byť)?
aby som to zasa nechápala inak. Wink

a ešte jedno, čo mi dnes napadlo. učím ich teda, aby tam zotrvali a neodskakovali?
nie je to tak, že ak sa pes 100% naučí toto robiť, teda nabehne na kladinu, zíde a tam sa zastaví - nie je to chápané ako zastavenie?
musím docieliť to, aby sa to pes naučil ešte počas učenia, že tam má nie len zastaviť, ale aj zotrvať?
baby ja nechcem byť ako retardovaná, ale ono mi to príde docela logické, že ak sa naučí, že tam má stáť je to vlastne zastavenie.
snáď rozumiete, čo som tým chcela povedať. ja verím, že áno. Wink

nechcem zasa špekulovať alebo si čosi zľahčovať, len nad tým uvažujem a napadlo ma toto. afro
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Terry a Bree Pi november 04, 2011 1:34 am

Takže... JA som prestala klikať a dávať pamlsky za postupné kroky vtedy ak Bree vedela jasne že sa má postaviť do danej polohy. Ale ono ide aj o to kde stojím vedľa kladiny. Pretože vždy ak zmením polohu, ona akoby nevedela presne a teda akoby začínam odznova, klikám za postupné kroky dole, až do spávnej polohy. Všimla som si že pri každej novej zmene pochopí stále rýchlejšie a rýchlejšie. Teraz chcem docieliť aby pochopila že nech stojím kdekoľvek ona musí na kladine spraviť hentú polohu, teda 2on 2 of. Až toto pochopí, bude to pre ňu úplne samozrejmé, potom začnem cvik formovať alebo ako to povedať. Ale až keď bude stopercentne vedieť že jediné správne a teda odmenu dostane len vtedy, je ak stojí prednými na zemi, zadnými na kladine (ešte zatial je jedno kde bude otočená). Vtedy proste budem klikať tak aby postupne sama prišla na to do akej presnej polohy sa má dať, teda že musí byť rovno. A tiež budem ju dávať ďalej a ďalej na kladinu až ju bude behať celú. Toto teoreticky chápem, hádam sa mi to podarí uviesť do praxe.
To s čím máš ty ešte problém, že hneď uteká dole, zoskakuje, občas pri zmene mojej polohy vedľa kladiny mi to spraví aj Bree. Mám ale pocit že to robila vždy len z nevedomosti, akoby nechápala presne čo má urobiť, čo sa od nej chce. Akonáhle zas pochopila že klik je za to že stojí 2 on 2 of, už automaticky tam chcela stáť, zostávala, len aby dostala odmenu. Myslím že to je teda v nie úplne presnom pochopení čo od psa vlastne chceš (teda pes nechápe :-) ). Predlžovanie toho času ako dlho vydrží, no nejak tak ako sme si vraveli, ale neviem presne kedy s tým začať. Podľa mňa akonáhle pochopí že má stáť 2 on 2 of, tak potom predlžuj postupne, no vravím u nás to prišlo úplne automaticky. Pes ako pochopil že klik, odmena je za to že je v tej konkrétnej polohe, snaží sa tam byť čo najviac a nie aby utekala dole.
Monika veď zajtra zas skúsime Wink
Terry a Bree
Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Age : 41
Location : Nova Dubnica - Kolacin 0903461140
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre kynopolis Pi november 04, 2011 2:01 pm

Katka a Sissi napísal:Tak dnes sme sa konecne aj my dokopali k nasmu prvemu treningu TOP SPINu. Zapamatala som si to dobre, resp. robime to dobre?

https://www.youtube.com/watch?v=kCEbQmT4J-Y

opomenu to ako sa to vola lebo v tom by sme mali iba zmatek ale ide o to ze ked ides na skokovku ok predklonenie moze byt signal k tomu aby si psa tocila kolem bocnice ale po vyslani psa na skokovku by si sa mala narovnat a makat dopredu
dalsia vec vobec si nebola zo psom v kontaktu ked si mu dava povel ze ma prekazku skocit s vraceni je to ten isty postup ako ked sme to iste trenovali na seminari jenom si navadela psa vice do obloucku!!!!spominas?

kynopolis

Počet príspevkov : 7
Registration date : 11.10.2011

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre kynopolis Pi november 04, 2011 2:02 pm

Lenka napísal:Velmi pekne Katka. Ale pozerala som aj na videjko Moniky a tiez velmi pekne. Ja viem, teraz si kazda mrmlete to svoje, ale ja vravim, ze mojim pohladom je to OK. Akurat mam jednu zasadnu vyhradu Mad Mad Mad - baby, obe ako kobylky trenujete len na jednu ruku? Ja viem, co idete povedat: "ale ked mne sa na tu stranu lepsie toci" Very Happy , ja viem, aj mne ... a preto si musite co najrychlejsie oblubit stranu druhu, vratane mna Wink
... to som vam ale zamotala hlavy s nejakymi top spinmi, co? Ta Pastorkova, fakt šiši ...

Lenka ma urctie pravdu!!!! trenovat všetko na obe ruky!!!!!

kynopolis

Počet príspevkov : 7
Registration date : 11.10.2011

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre kynopolis Pi november 04, 2011 2:09 pm

Monikaaa napísal:baby, tak už sme sa konečne posunuli vpred, vpred, vpred s tým trénovaním 2 x 2. ja si nemôžem pomôcť, ale ja to len a len ODPORÚČAM. keby som neni lemravá a trénovali by sme takto ako tieto posledné dva týždne, tak teraz neriešim 4 tyčkový slalom, ale už aspoň 24 tyčkový.

dávam sem všetky videá, čo mám, rsp. ich zostrihy, ak to niekto nesleduje na FB a chce si to kuknúť. Wink

PRVÉ TRÉNOVANIE, isto ste si všimli aká je tam Adri ešte malá Laughing
https://www.youtube.com/watch?v=41TpF9GgVhQ

KEĎ SOM SA TEDA K TOMU KONEČNE DOKOPALA A TRÉNOVALI SME KAŽDÝ DEŇ:
https://www.youtube.com/watch?v=eXilaQnEvco

A HĽA, ASI PO DVOCH TÝŽDŇOCH:
https://www.youtube.com/watch?v=OmxIEpGFCek

Síce píšu, že 12 tyčiek za 12 dní, ale už dávnejšie som zistila, že metódy sú dve. Teda dokument Susan Garrett, ktorý mám ja v angličtine sa trochu líši spôsobom trénovania od toho, od čoho som sa odrážala ja. Možno aj tam je ten rozdiel.
Ja to však neviem presne povedať, či by sa to dala tak rýchlo naučiť, lebo sme to netrénovali každý deň a hlavne v kope, ale sa to rozložili na 3 etapy, kedy bola úspešné až tá posledná.
Aj, keď podstatu sa Adi naučila ešte ako malá viď v prvom videu.
Tiež je iné, ak má niekto možnosť s tým psom vybehnúť 2, 3 x za deň na záhradu a 10, 15 minút sa tomu venovať ako ja, keď som šla raz za deň. Tam tiež vidím dosť problém.

Isto ďalšieho psa budem učiť touto metódou a každý deň! Very Happy


Mončí tak toto je ozaj super. Jde vam to skvele. Tuto metudo velmi beriem lebo podobne to trenuju aj ja :-)

kynopolis

Počet príspevkov : 7
Registration date : 11.10.2011

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre kynopolis Pi november 04, 2011 2:20 pm

Lidia ty vaše zóny. No ako by som začala. První krok je dulezity tak aby pes pochopil 2/2. To uz jak si citam snad vsetci zvladate. Ted je na rade aby sa staval spravne. A až potom budu prodlužovat delší dobu na zone. Musíte si uvedomit že klik je pre psa vlastne volno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na to ste všetci zabudli. Pošlete mi kazdy video v jak ste sa a kam dopracovali a poradim kazdemu konkretny problem. Ked vidim ze trenujete takto doma bolo by dobre keby ste si koupili web kamery s mikrofonami aby som vam mohla pomoct on-line.custe

kynopolis

Počet príspevkov : 7
Registration date : 11.10.2011

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Terry a Bree Pi november 04, 2011 3:20 pm

kynopolis napísal: Musíte si uvedomit že klik je pre psa vlastne volno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na to ste všetci zabudli.
Monika vidíš?! Presne to o čom sme včera debatovali a mala si PRAVDU!
Terry a Bree
Terry a Bree

Počet príspevkov : 1163
Age : 41
Location : Nova Dubnica - Kolacin 0903461140
Registration date : 12.12.2009

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Monika & Parsonky Pi november 04, 2011 7:50 pm

akurát to čítam. Laughing
normálne neverím, že som fakt mala pravdu. som aj rada, že začínam nad tým viac uvažovať.

mám jedno video, teda bohužiaľ som to s nimi trénovala skôr ako som sa prihlásila na net, ale tak aspoň Markéta uvidí ako sme na tom a od toho sa môžeme ďalej odraziť.

tu je: https://www.youtube.com/watch?v=VEDx6DhcJD4

aaa, veľmi ďakujem za pochvalu (2x2). moc potešila. Very Happy
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Monika & Parsonky Pi november 04, 2011 11:19 pm

Od Markéty:

- je dulezite aby si uz bola dalej od tej prekazky a daj si vela pamlskou do jednej ruky a z tej ruky je odmenuj, druhou rukou

- dvaja psi = netrénovať s nimi tak, že jeden je v pelechu (ako u nás), ale je radšej v inej izbe. lebo chcem docieliť to, aby boli na kliker a výcvik nažhavené, nie aby sa museli chovať pasívne voči výcviku

- ak sme si už isté, že aj keď psovi neklikneme napr. v polohe, že na kladinu/dosku vyliezol, ale sám sa posunie na danú polohu, tak už sa kliká iba za tú polohu 2/2

- za výborne spravenú zónu = JACKPOT

- ked ale zmenis polohu a nepojde jim to tak sa vrat zase o krok na zpet a klikaj aj za cestu k 2/2

BABY: hlavne máte každá napísať Markéte, ak čosi neviete a skôr ako k tomu problému dôjdete. Wink



Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Monika & Parsonky Ut november 08, 2011 9:31 pm

ako pokračujete, trénujete aj naďalej? my sme včera a celkom im to šlo, Adri lepšie. Wink
Monika & Parsonky
Monika & Parsonky

Počet príspevkov : 3044
Age : 39
Location : Trenčín, 0918 465 584
Registration date : 19.08.2009

http://nellyandadri.webnode.sk/

Návrat hore Goto down

Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady - Stránka 7 Empty Re: Parkur a formy jeho tréningu - dobré rady

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.